E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti

E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti
Dijital dünyanın gelişmesi sayesinde artık binlerce kitabı e-kitap formatında mobil cihazınız içinde veya tabletiniz ile yanınızda taşımanız mümkün hale geldi. Bu durum aynı zamanda kişisel yazarlığın da kapılarını açtı. Dünya üzerinde birçok e-kitap yazarı bu sektör üzerinden kazanç sağlamaya başladı. En basit bir örnekleme ile berlirtmek gerekirsek sadece 2020 yılı Şubat ayı için Amazon kitaplarının işlem hacmi 27,2 milyon dolar oldu. Bu sadece Amazon kitapların durumu. Peki ya işin içinde diğer Apple ve Google e-kitapları da kattığımızı düşünürsek pazarın büyüklüğü sanırım biraz gözünüzde canlanacaktır. Ülkemizde ise durum daha gelişim aşamasında diyebiliriz. Elbette güzel kazançlar getirmiyor değil. Ancak Amerika'da olduğu gibi e-kitap yazarak milyon dolarlar kazananlar şuan için ne yazık ki yok. Belki siz bir ilk olabilirsiniz. Bu kapsamda tüm aşamaları siz yapmak isterseniz online E-Kitap Kazançları Eğitim Seti'ne sahip olabilirsiniz. Bunun dışında ayrıca tüm işlemleri sizin yerinize yapabileceğim bazı E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti için hazır paketler sunmaktayım. Yararlanabileceğiniz hizmet paketleri şu şekildedir.

E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti : Temel Paket

Bu hizmet kapsamında sizlere yazdığınız içerikleri e-kitap haline getirmeniz için hazır word şablonu sunuyorum. Sahip olacağınız şablon sayesinde e-kitabınız için gerekli olan olan giriş yazısı, kapak, ve içindekiler gibi kısımları otomatik olarak hazırlayabileceksiniz. Kabaca anlatmak gerekirse;
Hazırladığınız içeriklerinizi word dosyası formatında iken kopyalayıp size sunduğum şablona yapıştırıyorsunuz. Ayrıca başlık ayarlarını verdiğim şablona göre düzenliyorsunuz. Şablon üzerine gelip içindekiler kısmını yenile dediğiniz zaman başlıklar otomatik olarak içindekiler kısmına ekleniyor. PDF formatında kayıt yaptığınız zaman kitabı açan kişi içindekiler kısmından bir konu üzerine tıklayıp anında o sayfaya ulaşabilir olacaktır. Hizmet hakkında aklınıza takılan sorular için e-mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti : Gold Paket

Bu hizmet paketi içeriğinde Word şablonu ve e-kitap yayınlama rehberi içermektedir. Bu hizmet e-kitabı hazır olanlara veya kendisi düzenlemesini yapmak isteyenlere uygundur. Size göndereceğim Word şablonuna içeriklerinizi girip uygun formatlara çevirmeniz, ekitabınızı hazırlamanız için yeterli olacaktır. 
E-kitabınızı hazırladıktan sonra yayınlama için online mağazalarda hesap açmanız gereklidir. Bu aşamaları ise göndereceğim yayınlama rehberinde görsel destekli olarak anlatıyorum. Bu paket sizlere zaman ve ücret bakımından daha karlı olacaktır.

E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Hizmeti : Platin Paket

Platin paket hizmeti ise sizin göndereceğiniz içeriği yayına hazır hale getirme prosedürlerini içermektedir. Şöyle ki Word formatında gönderdiğiniz içeriğinizi e-kitap haline getirip aynı zamanda Play Store, Amazon, D&R, İdefix, Play Store ve Kobo için uygun formata çeviriyorum. Bununla beraber ISBN alımı konusunda size doküman desteği ile yardımcı oluyorum. Yani bu hizmet paketinin farkı Gold Paket + e-kitap hazırlaması şeklindedir.

Ayrıca Canva üzerinden premium kapak tasarımı yapıyorum. Ek olarak dilerseniz yazdığınız e-kitaplarınızın içeriğinde sponsor reklam alma önerilerinde bulunuyorum. Bu hzimetim hakkında aklınıza takılan konular için e-mail üzerinden veya buradan iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet Bedeli ve Bazı Referanslarım

Toplam üç paket üzerinden hizmet versem bile ihtiyaç dahilinde hizmet içeriğini değiştirebiliyorum. Teklif almak için istediğiniz hizmet detaylarını e-mail üzerinden bana bildirmeniz yeterlidir. Tüm paketler için teslimat süresi değişmektedir. Teslimat bilgilerini şu şekilde sıralayabilirim:
  • Platin Paket Teslimat Süresi: En fazla 5 iş günü içinde teslim edilir.
  • Gold Paket Teslimat Süresi: En fazla 24 saat içinde teslim edilir.
  • Temel Paket Teslimat Süresi: En fazla 24 saat içinde teslim edilir.
Ödemenizi hesaba havale veya kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi kartı için Sabancı Holding bünyesindeki Shopier ödeme aracını veya hizlibul freelance platformunu kullanabilirsiniz. Ödeme hesabıma geçmeden çalışmanıza başlamıyorum. Dilerseniz freelance pazarlar üzerinden de bu hizmetlerime ulaşabilirsiniz. Bunun için iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Anlaşma sonrası hesap bilgileri ve ödeme linkleri e-mail yolu gönderiyorum.
Bazı hizmet verdiğim ve yayınlanmasını sağladığım referanslarım aşağıdaki gibidir.
Hizmetlerim hakkında aklınıza takılan sorular varsa iletişim bilgilerim üzerinden destek alabilirsiniz. İletişim için önceliğiniz yoğunluk nedeni ile e-mail olmalıdır.