Google Benim İşletmem Destek Hizmeti

Google Benim İşletmem Destek Hizmeti
Google Benim İşletmem Destek Hizmeti

Google benim işletmem, işletmenizi Google Haritalar'a eklemenize olanak sağlar. Böylece aramalarda en doğru ve güncel bilgileri de sunabilirsiniz. Mevcut müşterilerine ek potansiyel müşteri kitlesi de konumunuzu ve duyurularınızı görebilir. Bu size daha çok kazanç elde etme konusunda yardımcı olur. Üstelik Google tüm bu özellikleri ücretsiz şekilde sunar. Google işletme profiliniz sayesinde şunları yapabilirsiniz:

  • İşletmenize yapılan yorumları görebilirsiniz, 
  • Yapılan yorumlara cevap verebilirsiniz, 
  • Kampanya veya duyurular paylaşabilirsiniz, 
  • İşletme veya hizmetiniz ile alakalı görsel paylaşabilirsiniz, 

Tüm bu özellikleri kullanmak için tek ihtiyacınız doğrulanmış bir Google İşletme hesabına sahip olmalısınız. Hesabınızı doğrulamak için profilinizi uygun şekilde güncellemeniz gereklidir. Diğer yöntem ise üçüncü taraf uzmanlardan destek almaktır. Üçüncü taraf uzman destekleri ise ücretli şekilde verilmektedir.

Benim İşletmem Konusunda Destek Gerekli mi?

Fidan Danışmalık olarak size Google İşletme Hesabı doğrulama konusunda yardımcı olabilirim. Resmi Google Ürün Uzmanı olarak Google politikalarına göre uygun şekilde profilinizi düzenlerim. İşletmenize onay alma prosedürü Google politikalarına göredir. Bu nedenle baştan belirtmeliyim ki doğrulama hizmetim katı kurallara bağlıdır. Bu nedenle öncesinde e-mail ile iletişime geçmeniz gereklidir. Detaylı şekilde durumunuzu anlatır ve size nasıl yardımcı olabileceğim konusunda geri dönüş sağlarsınız. Onaylama veya onaylamama durumu Google inisiyatifindedir.

Google Benim İşletmem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kısaca Google Benim İşletme hesabı nedir? 
Cevap: İşletmeniz Google Haritalar'a eklenmesini ve kullanıcılara görünmesini sağlar. Ek olarak duyurularınızı paylaşmanızı ve bilinirliğinizi arttırmanıza katkı sağlayan ücretsiz bir Google aracıdır. 

Soru: Google Benim İşletmem hesabı açmanın ücreti nedir? 

Cevap: Benim işletmem profili açmak tamamen ücretsiz. Google bu hizmeti ücretsiz şekilde sunar. Eğer siz dışarıdan uzman desteği alırsanız o zaman ilgili kişi veya kuruma anlaşmanıza göre ücret ödersiniz. 

Soru: İşletme hesabımı kendim açabilir miyim? 

Cevap: Elbette! Hemen business.google.com sayfasından ücretsiz şekilde hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Soru: İşletmem için 14 iş günü geçmesine rağmen onay için PIN kodu gelmedi. Bu durumda ne yapabilirim? 

Cevap: Bu durumda destek ekibine ulaşmaya çalışabilir veya üçüncü taraf uzman desteği alabilirsiniz.

Soru: Sizden destek alsam kesin onay alır mıyım? 

Cevap: Onay Google'un inisiyatifindedir. Ben onay alınması konusunda gerekli adımları tamamlarım. Gerekli durumda da Google Ürün Uzmanı olarak konusu üst destek ekibine ileterek çözüme kavuşmasını sağlamaya çalışırım. 

Soru: Sizden nasıl yardım alabilirim? 

Cevap: İletişim bölümünde belirttiğim e-mail üzerinden bana ulaşabilirsiniz. E-maillere en geç yirmi dört saat içinde dönüş yapmaktayım.

Soru: Freelance olarak çalışıyorum. Bu durumda işletme hesabımı açabilir miyim?

Cevap: Elbette açabilirsiniz. Kayıt olurken ev adresinizi verip sonra profilinizden gizleyebilirsiniz.

Soru: Mevcut işletme hesabım askıya alındı. Bu durumda ne yapabilirim?

Cevap: İşletmenizi Google’da sunmaya yönelik kurallar kısmında uyulması gereken kurallar belirtilmiştir. Uyarı alma veya askıya alınma durumunda politikalara uygun şekilde düzenleme yapmalısınız. Düzenleme sonrası yeniden aktif edilme talebinde bulunabilirsiniz. Fazlaca uyarı almanız durumunda hesabınız tamamen kapanabilir. Bu nedenle kurallara uygun şekilde profilinizi yönetmelisiniz.

Soru: Bir otel içinde ayrıca hizmet veren bağımsız bir spor merkeziyiz. Yani işletme içinde ayrı bir işletmeyiz. Giriş çıkış kapıları ve dolayısıyla otel ile aynı adresteyiz. Otelin Google benim işletmem sayfası bulunuyor. Bu durumda biz de kendi işletmemiz için ayrı bir Google İşlet Hesabı açabilir miyiz?

Cevap: Evet açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken buradan Google Haritalar'da gösterilmesi için istek göndermektir.

Güncel duyuru ve bilgi paylaşımlarım için InstagramFacebook veya Twitter sayfalarımı takip edebilirsiniz.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorumlarınız onay sonrası görülecektir. Lütfen SPAM paylaşımlar yapmaya çalışmayın. Bunun yerine reklam hizmetlerim için iletişime geçebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler.

Yorum Gönder (0)