Harita Kayıt Hizmetim ve Detayları

Harita Kayıt Hizmetim
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık firmaların fiziksel konumları kadar dijital ortamdaki konuları da önem kazandı. Bu nedenle firmanızın arama motorları harita kayıt işlemini gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Elbette bu kayıt işlemlerini kendiniz yapacağınız gibi uzman kişi veya kurumlara yaptırabilirsiniz. Kendiniz yapmanız için belirli bir kaç noktayı bilmeniz şart. Bununla beraber kişi veya firmalara yaptırmanız durumunda ise kandırılma olasılığınız yüksektir. Bu nedenle harita kayıt hizmetim hakkında bilmeniz gerekenleri size aktaracağım

Harita Kayıt İşleminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle kendiniz firma kaydınızı yapmak istiyorsanız lütfen nasıl yapacağınız hakkında benimle iletişime geçmeyiniz. Çünkü ben bu işin pazarlamasını yapmaktayım. Yani size nasıl yapılacağını anlatmamı beklemeyiniz. Ancak bununla birlikte dikkat etmeniz gerekenleri belirtebilirim.
İnternet ortamında bir çok sitede yıllık kayıt adı altında sizden ödeme talep etmekteler. Buna benzer bir durum ise telefon ile arama yöntemi. Firmanızı veya sizi arayan kişi bilgilerinizi haritalara ekleyeceğiz yada güncelleme yapacağız diye sizden ücret talep etmekte. Kesinlikle böyle bir sistemin olmadığını bilin. Bu yeni bir dolandırıcılık çeşidi diyebilirim.

Harita Kayıt İşlemi Konusunda Neler Sunmaktayım

Size Google Business ve Yandex Haritalara firmanızı ekleme konusunda hizmet sunmaktayım. Dilerseniz her iki hizmetimden dilerseniz seçtiğiniz bir hizmetten faydalanabilirsiniz. Kısaca yaptığım işlemden söz edecek olursam şu şekilde anlatabilirim;
Öncelikle hangi hizmeti alacağınızı belirliyorsunuz. Daha sonrasında Yandex veya Google hesabınız yok ise hesaplarınızı açıyoruz. Tabi ki önceden olması sizin için karlı olacaktır. Devamında ise bilgilerinizi ilgili arama motoruna giriş yapıyorum. Sonrasında ise onay ve yayınlama işlemi kalıyor.
Onaylama aşaması ise arama motoruna göre değişmektedir. O konuyu da şu şekilde belirtebilirim:
Google için sektörünüze göre onay şekli bellidir. Bilgileriniz girildikten sonra Google verilen adrese mektup yolu ile bir zarf gönderir. Bu zarfın içinde onay için gerekli PIN numarası bulunur. Gelen kodu bana iletmeniz durumunda sisteme giriyorum ve onayınız yapılmış oluyor.
Yandex ise firmanızın bilgilerini sisteme girmemizden hemen sonra sizi arıyor. Onay yapıyor ve hangi kelimede ön planda olacağınızı soruyor. Verdiğiniz cevaba göre onayınız gerçekleşiyor. Eğer aradıkları zaman telefonunuzu açamaz iseniz yinede onayınız gerçekleşiyor ancak anahtar kelimeyi yazdıklarınızı dikkate alarak giriyorlar. Bu nedenle açmanızda yarar var diyebilirim.

Bilmeniz Gerekenler

Her iki rehbere ekleme işlemi için legal olarak faaliyet göstermeniz gereklidir. Ödeme almadan ekleme işlemi kesinlikle yapmıyorum. Bununla beraber her kim size aynı gün harita kaydı yapacağını belirtir ise bilin ki yala söylemektedir. Haritalara firma kaydı Google'da 15 günü Yandex'de ise 48 saati bulabiliyor. Bu nedenle hemen kaydın tamamlanmasını beklemeyin.
Firmanızı haritalara ekledikten sonra size ekran görüntüsünü atıp bilgi veriyorum. Bundan sonraki adımda neler yapılmasını gerektiğini belirtiyorum. Ayrıca ödeme yıllık değil sadece bir kere alıyorum. Şuana kadar girdiğim firmaların hepsi eklendi. Ancak yinede firmanızın haritalara eklenip eklenmeyeceği arama motorlarının inisiyatifindedir.
Ödemenizi hesabıma havale veya Sabancı Holdin bünyesindeki Shopier ödeme aracı ile yapabilirsiniz. Anlaşma sonrası ödeme bilgilerini e-mail adresinize göndereceğim.
Bu hizmetim hakkında aklınıza takılanları veya fiyat teklifi için iletişim kısmından bana ulaşıp detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz. Ayrıca duyuru, yeni içeriklerim ve hizmetlerim hakkında anında bilgi sahibi olmak için beni FacebookTwitter ve Instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.